Heti két tréning legalább szükséges ahhoz, hogy valaki elsajátíthassa a Kung Fu mozdulatait és elméleti hátterét, de akik komolyabban szeretnének ezzel foglalkozni, azok heti négy-öt tréningen is részt vehetnek. Ezeken kívül a haladóknak tartott külön foglalkozások és a magánórák is lehetőséget nyújtanak a fejlődésre. A tréningek másfél óráig tartanak. A diákok tudásuk szerint kezdő, középhaladó és haladó csoportba kerülhetnek.
Az edzések formagyakorlattal kezdődnek, amit mindenki együtt hajt végre, természetesen a tudásszintjének megfelelően, majd 15 perc bázisgyakorlat következik. Az edzés nagyobb részét a páros gyakorlatok alkotják, melyek során különféle támadásokkal és védekezésekkel ismerkedhetünk meg. Gyakorlópartnerre azért van szükség, hogy kifejlődjön a jó térérzékelő képesség, javuljon a reflex és a koordinációs képesség. Ezek fejlesztéséhez segítenek hozzá a sorozatok is, melyeket szintén párban gyakorlunk. A sorozatokban több technika van láncként összefűzve, így egy perc alatt akár több száz mozdulatot is végrehajtunk. A tréningek erősítéssel zárulnak, amit mindenki képességeinek megfelelően hajt végre. Bizonyos időközönként elméleti foglalkozást tart a mester, amelyen betekintést nyerhetünk ennek a kínai harcművészetnek az elméleti hátterébe.
Formagyakorlatok:
tartalmazzák a bemelegítést is. Először az első formagyakorlatot végzik el közösen a tanítványok, a középhaladó és haladó tanítványok a második formagyakorlatot is elvégzik.
Bázisgyakorlatok:
a tanuló egyedül hajtja végre. Ezek elsősorban alaptechnikák. A mozdulatok pontosítására, gyakorlására szolgálnak.
Páros gyakorlatok:
Harci technikák, önvédelmi technikák életszerű gyakorlására szolgálnak. Mivel a Wing Tsun hatékony önvédelmi rendszer, ezért az ellenféllelvaló gyakorlás jelentősége igen nagy.
Erősítés:
A Wing Tsun nem az erőre épül, ezért jóval kisebb hangsúlyt helyez az erősítésre más stílusoknál. A gyakorlatok többsége páros, izometrikus jellegű, de a hagyományos fekvőtámasz, vagy felülés is része az erősítésnek.
Az első edzés:
Az első edzés amolyan próbaedzés. Semmilyen következményt, vagy kötelezettséget nem vonnak maguk után. Azt a célt szolgálják, hogy biztos legyél a választásában, és meggyőződj róla, hogy érdekel a Wing Tsun. Megjelenés sportcipőben, fehér pólóban, és sötét melegítőnadrágban. A későbbiekben, ha komolyan a szándékod, az oktatón keresztül hozzá tudsz jutni az egyesület hivatalos öltözékéhez. Fontos, hogy viselkedj tisztelettudóan mind az instruktor, mind a tanítványok felé, hogy a lehető legjobb légkört alakítsd ki magad és a leendő klubtársaid között. Az első két hónap próbaidőnek számít. A próbaidő lejártával az egyesület tagja lehetsz, ha kiváltod éves tagsági igazolványád. Az igazolvány az egyesület rendezvényein való megjelenéshez – szeminárium, nyári tábor -, illetve a vizsgákhoz szükséges. Ha Te is szeretnéd kipróbálni ezt a Kung Fu stílust, gyere el bármelyik tréningünkre. Az első tréningen egyszerűbb ütések és fogások ellen tanulhatsz meg védekezni és elsajátíthatod a Wing Tsun legendás láncütését.